Polecam

sobota, 29 lipca 2017

Bigfoot

Bigfoot, zwanym przez Indian Sasquatch, czyli Wielka Stopa jest tajemniczą istotą.Najbardziej kojarzy się go z niepoznanym jeszcze gatunkiem zwierzęcia lub mutacją zwierzęcą, które grasuje w Górach Skalistych i w sąsiednich regionach na terenie Kanady i USA.Niektóre relacje mówią również o pojawieniu się tej bestii w regionie Wielkich Jezior i w niektórych południowych Stanach Ameryki Północnej, a także na Wschodnim Wybrzeżu np. w Pensylwanii.

Jak nie trudno się domyśleć nazwa " Wielka Stopa " wzięła się od ogromnych śladów, które stworzenie zostawiało.Z wielu wielu opisów świadków wyłania się następujący wygląd : wysokość 2 - 3 metry, dwunożna, człekopodobna forma bez ogona, obrośnięta krótkim i gęstym futrem, którego kolor jest zmienny od jasnego, srebrzystego przez rudy po czarny.Łeb przypomina najbardziej głowę goryla , z ogromnymi oczami i niskim czołem.Najczęściej spotykano go w nocy na słabo zaludnionych terenach leśnych w górach północnej Kalifornii, wydobywał się od niego silny fetor, wnioskuje się, że jest wszystkożerny.
Głośno zrobiło się o nim po 1958 r., ale słyszeli o nim już pierwsi osadnicy USA od Indian.Wtedy mówiono o nim " leśny człowiek ", który miał zakradać się i zabierać zapasy żywności.Indianie rzeźbili nawet drewniane maski i kamienne figurki  imitującego jego twarz.
W czasach współczesnych pojawiło się wiele prób mistyfikacji, fabrykowania dowodów  takich jak zdjęcia, nagrania, czy relacje świadków, którzy wzięci w krzyżowy ogień pytań gubili się w swoich zeznaniach.Chociaż i napływały relacje, które zostawały uznawane jako wiarygodne.
Czy Wielka Stopa istniała, a może istnieje nadal rzeczywiście ? czy to wszystkie te opowieści to tylko ubarwienie obserwacji przerośniętych małp ?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz