Polecam

niedziela, 10 września 2017

Zatrzymanie się zegara w chwili śmierci

Zapewne wielu z państwa, a zwłaszcza tym głębiej siedzącym w tematyce zjawisk paranormalnych znane są opowieści o tym, że w chwili śmierci człowieka miałyby mieć miejsce zadziwiające incydenty - pukanie w szybę, tajemnicze dźwięki, rozbłyski świetlne, odgłosy, różne widziadła, czy zatrzymanie się zegara.Dziś skupimy się na tej ostatniej kwestii.
Sceptycy są święcie przekonani, że to zabobon, który wziął się z tego, że dawniej w niektórych miejscach, gdy zmarła osoba zatrzymywano specjalnie zegar po to, aby lekarz, który przyjedzie na miejsce potwierdzić śmierć wiedział jaką godzinę ma odnotować w karcie zgonu.Wielu ludzi o tym nie wiedziało i dziwił ich widok zatrzymanego zegara, zwłaszcza jak obserwowali to po raz kolejny.Później opowiadali to swoim bliskim i znajomym, a ci podawali dalej i dalej i w taki sposób miał się narodzić owy mit.
Przyznam, że ta koncepcja podająca racjonalne wyjaśnienie na pierwszy rzut oka nawet trzyma się kupy i jeśli człowiek nie będzie dalej drążył to może uznać to za wyjaśnienie wszelakich doniesień o tym incydencie.Jednak dając krok w myśleniu kreatywnym do przodu zauważymy, że skoro umyślnie dawniej ktoś zatrzymywał zegar, a inni dostrzegali ten fakt później to naturalnym jest, że w rozmowach między sobą i szukaniu odpowiedzi na pytanie czemu ten zegar był zatrzymany, osoba, która dokonała owego zatrzymania by zaraz kwestię wyjaśniła.To raz, a dwa, że doniesienia o takowych zajściach napływają do dziś dnia.
Pomysł, aby napisać o tym artykuł podsunęła mi moja koleżanka, na co dzień wykonująca zawód prawnika, adwokata.Dajmy jej kryptonim Julita ( będę o niej wspominał również w innym materiale ). Otóż Julicie zegarek stanął dwukrotnie w chwili śmierci jej bliskiej osoby.Pierwszy raz 28.08.2015   13:05, gdy zmarła jej ciocia, a za drugim razem 14.04.2016  14:21 jak ze światem pożegnała się jej babcia.Obie godziny ku jej zaskoczeniu zostały zanotowane w karcie zgonu.Julita słyszała o takich incydentach od innych, do mnie również napływały takowe sygnały, ale jakoś specjalnie się tym wcześniej nie interesowałem to też nie spisywałem szczegółów.Teraz przyznam, że trudno to zrzucić na karb przypadków, zbiegów okoliczności.

Jeśli komuś z państwa przytrafiły się takie akcje to proszę napisać o tym do mnie.Chciałbym, aby to nie było kilka słów, a przynajmniej kilka zdań, żebym miał co przedstawiać w przyszłości ;) Mój adres e-mail : ponury1@poczta.onet.eu lub znajdź mnie na facebooku :)

                                                          Przypadkowy obrazek znaleziony w google grafika.

5 komentarzy:

 1. to nie zabobon, gdy mój ojciec zmarł we wrześniu 1994 roku, to okazało się, gdy go znaleziono nad ranem, że jego zegarek zatrzymał się kilka godzin wcześniej, jestem absolutnie pewien, że odszedł właśnie o tej porze, kiedy jego zegarek przestał działać...

  OdpowiedzUsuń
 2. godzina śmierci mojego Ojca jest niewyjaśniona (protokół sekcji zwłok również nie zawierał takiej informacji, choć prosiliśmy o jej ustalenie). Szpitalne pielęgniarki znalazły go ok 6 rano leżącego na podłodze, lekarze bardzo motali zeznania, nikt nie potrafił nam wyjaśnić dlaczego doszło do takiej sytuacji. Zaczęłam więc składać wszystkie znane mi fakty. Rodzeństwo ojca, moja siostra wraz ze mną obudziliśmy się o 2.51 nad ranem. Można by powiedzieć, że nic nadzwyczajnego, tylko że skoro 5 osób zapamiętało godzinę. Na tym można by zakończyć historię, ale najdziwniejszym znakiem było zatrzymanie się cyfrowego zegarka na dekoderze telewizyjnym, którego nawet długie wyłączenie z sieci nie restartowało. Co ważne dla historii, zegar sam się wyzerował kiedy głośno powiedziałam "to godzina jego śmierci"

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam zabobon czy też nie.Historia smutna świeża odszedł członek rodziny, kochana babcia , kochała zagary i storczyki jest ich sporo. Gdy już było wiadome, że długo tak nie wytrzyma nerki, płuca wszystkie organy zastąpiły maszyny. Babcia czekała aż każdy z rodziny ją odwiedzi, może wydawać się śmieszne ale tak było ostatni przyjechał szwagier ... Kask to na intensywnej terapii pojedynczo góra dwie osoby, zmieniliśmy sie podczas czuwania, pojechałem do pracy została mama z jej opowieści wynika jakby babcia nie chciała żeby patrzyła zaczęły ja boleć nogi i głód pojechała do domu chwilę później telefon z wiadomością że babcia odeszła. Teraz najciekawsze zegary wszystkie zatrzymały sie jeden w godzinę śmierci reszta każdy inaczej, 02.09.18 miała urodziny gdzie dostała kolejny zegar ścienny Nowe baterie tydzień po urodzinach zmarła resztę tych zegarów można tłumaczyć Starym zasilaniem baterie paluszki ale nowy tygodniowy stoi w jej godzinę śmierci .pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Po smierci mojego ojca zatrzymaly sie oba naścienne zegary dokladnie o 13:05 więc nie uważam tego za zabobony

  OdpowiedzUsuń
 5. Ulubiony zegar , stary recznie nakrecany, scienny zatrzymal sie w godzinie jego smierci. Mozna go nakrecac codziennie a i tak zatrzyma sie w godzinie i minucie smierci dziadka. Byl kiedys u kilku zegarmistrzow, ale kazdy stwierdzil ze wszystko powinno dzialac, mechanizmy sa sprawne. Dla mnie jak najbardziej wiarygodne historie. Pzdr..

  OdpowiedzUsuń