Polecam

środa, 27 września 2017

UFO w kształcie logo batmana - 15.08.2017 r. , Sławno ( Zachodniopomorskie )

Dziś przedstawię relacje w formie raportu.Zapraszam do zapoznania się.

Raport z obserwacji UFO :

1.Obserwator : kobieta, uczestniczka grup na facebooku, Wanda ( imię zmienione )

2.Szczegóły pozyskania : Wanda opisała swoją obserwację w grupie Orbita N.Uwagę na zapis zwrócił badacz UFO i zjawisk paranormalnych polskiej czołówki Piotr Cielebiaś i zaproponował, żebym przyjrzał się temu bliżej.

3.Data i godzina zdarzenia :15.08.2017 r. , godzina około 21.45

4.Miejsce obserwacji : Sławno, okolice pól po PGR - owskich ( Zachodniopomorskie )

5.Kierunek, w którym znajdował się obiekt : obiekt znajdował się na niebie, poleciał najpierw na wschód później skręcił o 90 stopni na północ.

6. Pozorna wielkość obiektu (w porównaniu do tarczy księżyca w pełni) : przy założeniu patrzenia 2d ( nie wliczając różnicy odległości) jakieś 30% księżyca w pełni - obiekt dość duży gdyż leciał nisko . 

7. Przebieg obserwacji : Wracając do domu ze znajomym, skrótem przez pola poczułam ogromny ból głowy a po około 3 minutach znajomy zauważył obiekt (zaznaczam ze znajomy to sceptyk racjonalista nie wierzący w ufo ) znajomy zasugerował że widzi ufo, a mnie jego słowa zdziwiły ,gdyż nigdy bym się takich nie spodziewała . Patrze w górę a nad nami bardzo nisko i szybko przelatuje obiekt który kierował się na wschód po czym zmienił kurs (ostro nie płynnie o 90 stopni) na północ).

8. Wygląd obiektu (kształt, kolor) : obiekt o kształcie zróżnicowanym, postrzępionym podobnym do loga batmana, kolory pomarańczowo czerwonego, świetlisty, światło płynne, jakby plazmowe.

9. Czy na powierzchni obiektu widać było okna, lub inne elementy? : na jego powierzchni nie było widać okien, jednak w dwóch miejscach miał wyraźne czarne zaciemnienia

10.Kwestia rejestracji wideo / foto :  Nie można było go sfotografować, na zdjęciach nic nie wyszło.

11. Czy obiekt emitował światło, czy sam był jakby wykonany ze światła? : obiekt był ze świecącej plazmy ale nie świecił sam z siebie ( nie było widocznej świetlistej obwódki , był jakby płynny.

12.Czy emitował dźwięki ? : całkowicie bezdźwięczny

13. Jak obiekt zniknął ? : zniknął z pola widzenia, odleciał dalej na północ, płynnie.

14.Mogło być więcej świadków ? tak, byłam ze znajomym ufologicznym sceptykiem i pomimo mojej próby zracjonalizowania zdarzenia, ów sceptyk był pewien, że widział obiekt obcy ,nieznany mu i racjonalnie przeczący prawom znanej nam, a raczej stosowanej u nas fizyki.

15.Pozorna odległość obserwatora od obiektu – nie większa niż 200 m ? większa niż 200 m ?: obiekt był dosyć nisko nad nami, wysokość 15 piętrowego wieżowca.

16.Jakie emocje towarzyszyły ? : u mnie emocje zdziwienia i szoku poznawczego, próba wyparcia podświadomie tego co widziałam, u znajomego sceptyka odwrotnie- entuzjazm i pewność tego co widział, zmiana poglądów , ogromne doświadczenie.

17. Czy doszło do wywarcia psychologicznego wpływu na człowieka ? : myślę że tak, jak każde doświadczenie, mi to dało spokój i upewnienie tego co już wiem jako naukowiec kognitywista.

 
Artystyczna interpretacja wyglądu obiektu stworzona do celów ilustracji artykułu

1 komentarz: