Polecam

wtorek, 2 maja 2017

Rods

W ufologii mianem” rods „ , czyli z agn. pałeczki określa się małe niezidentyfikowane obiekty latające, które zostały uwiecznione na tysiącach fotografii i nagrań video z całego świata. Od początku pojawiania się ich usilnie próbowano zbagatelizować temat tłumacząc, że za absolutnie wszystkie takie przypadki odpowiadają pyłki, drobinki, paprochy, owady itp. Poważniej zaczęto się przyglądać temu zjawisku po tym jak znacznie polepszyła się jakość kamer. Do myślenia dał sposób w jaki poruszały się owe niezwykłe pałeczki.

Jako pierwszy, który na poważnie zaczął się przyglądać i badać ten fenomen był filmowiec i badacz UFO Jose Escamillo. W czasie montażu jednego ze swoich filmów dokumentalnych spostrzegł obiekt, który zarejestrował się na taśmie. Miał on podłużny kształt i poruszał się z zawrotną prędkością. Standardowy rod to podłużny obiekt przypominający fragment kręgosłupa lub część pióra ptasiego. Porusza się w niesamowitym tempie i jest obserwowany w zniekształceniu, rozmazaniu. Dopiero przeglądanie stop klatek wyłania obraz materialnego obiektu o wyrazistych kształtach. Jose Escamillo podjął się eksperymentu, który polegał na wypadach w miejsca, gdzie jest dużo owadów i filmował je. Robiąc porównania zaczął spostrzegać istotne różnice między tym jak wychodzą rods, a owady. Zaciekawiło go to do tego stopnia, że zgłosił się do studia zajmującego się robieniem analiz filmów na potrzeby kryminalistyki. Ekspertyzę, którą otrzymał była punktem zaczepienia i początkiem poważnych badań nad fenomenem rods. Nawet środowisko naukowe zainteresowało się tym zagadnieniem i tak m.in. prof. Jack Kasher, pracownik Instytutu Fizyki Uniwersytetu Nebraska Stanów Zjednoczonych po obejrzeniu i przeanalizowaniu filmów na , których uchwycono rod, stwierdził, że to faktycznie fizyczne obiekty, których tor lotu sugeruje jakiś rodzaj inteligencji.Dziś wielu ufologów, badaczy zjawisk paranormalnych przygląda się temu zagadnieniu i próbuje wysnuć jakieś konkretne wnioski.


Istnieje kilka teorii na to czym owe pałeczki są. Jedna z nich mówi, że to mikro urządzenia latające z użyciem zaawansowanej technologii. Mają to być sondy badawcze, obiekty szpiegujące, czy narzędzia do wprowadzania pewnych zmian np. depopulacja uciążliwych owadów. Mają je używać naukowcy, wojsko, obce wywiady, czy obcy, którzy pochodzą z kosmosu, albo z wymiarów równoległych. Inna teoria mówi, że to nie odkryte dotąd zwierzęta, coś w stylu „ dziwacznych owadów „.Jeszcze inna hipoteza zakłada, że te obiekty są energiami duchowymi, które czasami udają się uwiecznić na zdjęciach.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz