Polecam

wtorek, 21 listopada 2017

Wywiad z Piotrem Chojnackim

Piotr Chojnacki - członek ekipy łowców duchów i tajemnic Mystery Hunters z Warszawy, działającej od 2016 r.

1. Powiedz czym się zajmuje ekipa Mystery Hunters ? kiedy powstała ? kto do niej należy ?

Niedawno minął rok od powstania grupy Mystery Hunters, która zajmuje się badaniem zjawisk niewyjaśnionych, odkrywaniem legend i sprawdzaniem nawiedzonych miejsc. W skład grupy wchodzą : ja, Michał i Radek. Każdy z nas ma określone zadanie w grupie, a razem tworzymy zgrany zespół.

2. Jaki zasięg terenowy działania macie ? 

Obecnie zakres naszego działania obejmuje województwo Mazowieckie, ale planujemy w drugim sezonie naszej działalności rozszerzyć teren naszych badań na całą Polskę. Czeka wiele miejsc, nie tylko na Mazowszu, których tajemnice czekają na rozwiązanie.

3. Jaki sprzęt i jakie metody wykorzystujecie w swoich działaniach ?

Używamy różnego sprzętu o określonym działaniu. Są to między innymi siatki laserowe, kamera full spectrum nagrywająca w szerokim spektrum światła niedostrzegalnym dla ludzkiego oka, czujnik ruchu, dyktafon EVP, czy detektor pola elektromagnetycznego. Przeprowadzamy za ich pośrednictwem szereg badań mających na celu udowodnienie życia po śmierci, jednym słowem istnienia duchów.

 4. Może opowiesz pokrótce o jednej z najciekawszych spraw jakie prowadziliście ?

Najciekawszą sprawą był pewien budynek, o którym dowiedzieliśmy się przypadkiem. Na potrzeby materiału nazwaliśmy go "Domem Dusz". Słyszeliśmy wiele mrożących krew w żyłach pogłosek na jego temat, a okoliczni mieszkańcy wydawali się przestraszeni na samą myśl o zbliżeniu się do budynku. Postanowiliśmy zweryfikować to, co mówią. Weszliśmy do środka. Podczas jednego z eksperymentów pozostawiliśmy kamerę nagrywającą drugą kamerę. Po przybliżeniu nagrania okazało się, że coś wyłączyło kamerę w telefonie i na domiar tego... pokazało się w oknie telefonu. Zauważyliśmy wtedy dziwną, czarną postać w telefonie, zbliżającą się i powiększającą na ekranie. Za moment to coś wyłączyło nam telefon. Mamy to zarejestrowane na naszym materiale: https://www.youtube.com/watch?v=-0sWQFpLm4I&t=581s
W tym domu działy się dziwne rzeczy. 

5. Trafiliście kiedyś na aktywność demoniczną ? Jak sobie z nią radzić ?

Trafiliśmy. Dwa razy. Za pierwszym razem to były znaki typowe dla scen z horrorów. Stukanie, pukanie i skrzypiące schody. To coś dawało nam jasne znaki swojej obecności. Chciało nas zwabić na drugie piętro budynku. Czuć było zapach siarki i zgnilizny. Druga sytuacja miała miejsce właśnie w "Domu Dusz". Uważamy, że tam również czaił się demon.

 6. Których badaczy, publicystów nieznanego cenisz sobie najbardziej ?   

Chyba naszym największym wzorem jest małżeństwo Warrenów. I choć filmy często przekłamują prawdziwe wydarzenia, chcemy wierzyć, że to co opisują w filmach "Obecność", faktycznie przydarzyło się Edowi i Lorraine Warrenom. Chcielibyśmy doświadczyć podobnych zjawisk.

7. Co według ciebie dzieje się z nami po śmierci ? 

Uważam, że po śmierci umiera tylko nasze ciało, że nasza świadomość dalej żyje, ale już poza naszym ciałem fizycznym. Wierzę, że nasza świadomość przechodzi do wymiaru, w którym jest szczęśliwa, a nasze myśli skupiają się tylko na przyjemnych doznaniach. Jak sen, z którego nie chcemy się budzić. Piękna wizja.

8. Przed czym byś przestrzegł osoby, które chcą zostać łowcami duchów ? 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Łowcą Duchów może zostać każdy, kto nagle postanowi, że ma takie widzimisię i idzie polować na zjawy nie mając na ten temat zielonego pojęcia i nie przygotowując się uprzednio w żaden sposób. Jeżeli już jednak ktoś się decyduje, niech pamięta, że to nie zabawa, niech poczyta trochę książek i poświęci trud na zdobycie elementarnej wiedzy.

9. Nad czym obecnie pracujecie ? co planujecie na najbliższa przyszłość ? 

Obecnie idzie zima, co zmusza nas to delikatnej letargu, ale tylko delikatnego. Mamy trochę materiału w zapasie, a na wiosnę zamierzamy ruszyć z jeszcze większym animuszem. Rozpoczęcie 2 sezonu Mystery Hunters będzie wiązało się z nowymi, jeszcze większymi przygodami, na które musimy się odpowiednio przygotować. W perspektywie dalsze wyjazdy w Polskę, wizje współpracy z innymi grupami badającymi zjawiska niewyjaśnione i kto wie co jeszcze nas czeka. Mamy w planach wyjazdy za granicę, ale jeszcze zobaczymy jak wyjdzie.

10. Może chciałbyś poruszyć jakąś kwestię, która wydaje ci się dość istotna ?

Łatwo jest siąść przed ekranem monitora i napisać, czy powiedzieć, że to bujda, zmyślone, nieprawda. Każdy ma do tego oczywiste prawo. Za tymi materiałami stoi jednak masa pracy ludzkiej, naszej. Mamy więc z naszej strony tylko jedną, małą prośbę. Krytyka jest dobra, pomaga, ale niech ona zawsze będzie  konstruktywna i poparta odpowiednimi argumentami. To w naszych widzach cenimy najbardziej.

Rozmawiał Piotr Gadaj 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz