Polecam

środa, 5 grudnia 2018

UFO w Marksewo (Warmińsko-Mazurskie) lipiec 2018

Zgłoszenie o niezidentyfikowanym obiekcie latającym, który łudząco przypominał samolot, ale nie typowo się przemieszczał dostałem w lipcu 2018 r. od mieszkanki Warszawy, pani Justyny (imię zmienione), która przebywała na wakacjach. Nadmienię, że przyjeżdża w te miejsce od lat i pierwszy raz coś takiego zaobserwowała.

Materiał podzieliłem na dwie części - raport i jej relację.Zapraszam do zapoznania się.

Raport : 

1. Data i godzina zdarzenia : 19 lipca 2018 r., około godziny 23.00

2. Dokładne miejsce obserwacji : środek lasu - agroturystyka Zaciszna Chatka, miejscowość Marksewo, woj. Warmińsko - Mazurskie

3. Kierunek w którym znajdował się obiekt : północny - wschód

4. Pozorna wielkość obiektu : obiekt był mały - wizualnie wyglądał jak lecący samolot pasażerski na wysokości 10 000 m

5. Wygląd obiektu : " mój wzrok przyciągnął obiekt przypominający lecący samolot, migający na czerwono i niebiesko, ot taka migająca kropka.Ale ta kropka nie zachowywała się standardowo, gdyż zaczęła przemieszczać się w poziomie i pionie.Obserwowałam ja około 45 minut, niestety niebo pokryło się chmurami.Momentami wypuszczała cienką smugę światła, a na orbicie tego obiektu pokazywała się druga taka sama kropka"

6. Czy obiekt emitował światła, czy sam był wykonany jakby ze światła ? : wypuszczał strumienie światła

7. Czy emitował dźwięki : nie było żadnego dźwięku

8. Jak obiekt znikł : niebo zaciągnęło się chmurami

9. Czy mogło być więcej świadków : przypuszczalnie tak, była piękna, ciepła noc

10. Pozorna odległość obserwatora od obiektu : około 3 - 4 km

11. Jakie emocje towarzyszyły : ciekawość

Relacja świadka :

Na początku zaznaczam że trzeźwa byłam jak mały prosiaczek i na pewno nie były to zwidy.Była piękna , ciepła noc. Wyszłam na taras oglądać rozgwieżdżone niebo. W środku lasu widok jest spektakularny. Księżyc był nieduży, rosnący. Mój wzrok przyciągnęła kropka podobna do lecącego samolotu rejsowego , migająca na niebiesko i czerwono. Najpierw kropka leciała jak samolot. Po chwili zatrzymała się i zaczęła jakby lecieć w dół, później znowu w górę i po linii prostej. Po chwili pojawił się drugi obiekt ,który również zaczął taki sam "taniec". Obiekty wypuszczały w swoją stronę smugi światła ( tak jak dziecko bawiące się laserem) tylko białe. Były zupełnie bezdźwięczne.Trwało to około 45 minut , ale niestety niebo zasnuło się chmurami i obiekty za nimi się skryły.

Opracował Piotr Gadaj

Jeśli ktoś chce podzielić się swoją relacją z obserwacji Niezidentyfikowanego obiektu Latającego lub innego nieznanego zjawiska może napisać do mnie na adres e- mail : ponury1@poczta.onet.eu lub na priv na facebooka.                                                   
                                                           przykładowy obraz z google grafika dla zilustrowania tekstu

1 komentarz:

  1. 27-28 lipca? Ja wtedy bylem na bałtyku i oprocz też niebiesko czerwonych punktow ogladalem kilkanascie innych rzeczy

    OdpowiedzUsuń