Polecam

sobota, 5 sierpnia 2017

Racjonalne wyjaśnienie " UFO w Bukowinie Tarzańskiej "

26 lipca 2017 r. ukazał się na moim blogu artykuł opisujący obserwacje czegoś zagadkowego, czego świadek, ani ja nie potrafiliśmy na dany czas wytłumaczyć w sposób racjonalny.Pan Dariusz opisywał jak to wraz z żoną wpatrywali się w biały obiekt o nieregularnych kształtach, później po powrocie wyjrzawszy przez okno, gdzie byli zakwaterowani podczas spędzania wakacji nic nie dostrzegli, a na wykonanej fotografii pojawił się drugi obiekt.
Link do artykułu : http://wtajemniczeni-pg.blogspot.com/2017/07/ufo-w-bukowinie-tatrzanskiej-21-07-2017.html
Po rozprowadzeniu materiału w różnych czeluściach internetu, głównie wielu zakątkach facebooka zaczęły napływać do mnie różne propozycje rozwiązania, czym to może w rzeczywistości być.Skłaniali się państwo do tego, że to być może dron, latawiec, śmieci, technologia wojskowa, balon helowy, spadochroniarz, czy ptaki.Żadne z tych wytłumaczeń po przemyśleniach mi nie pasowało.
Przełomem okazały się informacje od samego świadka, który raz jeszcze postanowił się tam wybrać.
Okazał się to bardzo mocny refleks światła słonecznego odbijający się od anten radiowych zamontowanych na stacjach poboru wody.Efekt był tak mocny, że pozostałych elementów nie było widać, zarówno gołym okiem jak i na zdjęciu.
Przedstawiam zdjęcie domniemanego na tamten czas UFO :i fotki z wyjaśnieniem racjonalnym :


Informuje państwa, że czuje się w obowiązku publikowania materiałów z wyjaśnieniami racjonalnymi do każdego incydentu, który opiszę na swoim blogu, jeśli takowe uzyskam.Jednocześnie proszę o to, aby sami państwo próbowali wyjaśnić swoje niecodzienne obserwacje poprzez dokładne oględziny miejsca manifestacji domniemanych paranormalności zanim zdecydujecie się skontaktować ze mną, czy z jakimkolwiek innych badaczem UFO i zjawisk paranormalnych.

2 komentarze:

  1. Dzięki za wyjaśnienie .Teraz rozumiem dlaczego autor i właściciel bloga nie zareagował na mój komentarz w którym prosiłam o powiększenie zdjęcia. Sama kiedyś zrobiłam zdjęcie dziwnego obiektu ,który unosił się nad kamienicą w Krakowie. Później,po "wizji lokalnej" okazało się że była to zawieszona nad ulicą lampa.Na zdjęciu nie było widać kabli a zdjęcie wykonałam z połozonego niżej miejsca i stąd ten efekt. Jednak mam w swoich archiwach zdjęcia obiektów ,których nie da się w racjonalny sposób wytłumaczyć. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dlaczego nie wkleiłem powiększonego zdjęcia jak dostałem taką propozycję ? Po pierwsze bardzo łatwo każdy może samemu to zrobić, a po drugie nie edytuje z reguły artykułu jak przeczyta go już masa ludzi.Edycji dopuszczam się w razie rażących błędów i jak znajdę wytłumaczenie racjonalne.Inna sprawa, że kwestię powiększonych zdjęć wziąłem pod uwagę do następnych przypadków.

      Usuń